Raamat “Eesti rahvapärane taimornament tikandis” annab sisuka ülevaate rõivaste ja kodutekstiilide kaunistamiseks kasutatud taimornamentidest ja nende päritolust.
Autor kirjeldab tikandimotiivide tähendusi, ajaloolist tausta, kunstimõjutusi ja piirkondlikkukasutust Eestis. Põhjaliku ülevaate saab Lõuna-Eesti keskaegsest taimornamendist ning Põhja- ja Lääne-Eesti baroklikust ja rokokoolikust lillornamendist. Eraldi on ülevaade uuemal ajal ehk 19. sajandi lõpus ja 20. sajandi alguses tikitud lillornamentidest. Sel ajal hakkasid kodudesse levima uued tekstiilmaterjalid ja mustrivihikud ning tütarlastel tekkis võimalus õppida kodumajanduskoolides. Autor tutvustab ka sama perioodi kõige kogenumaid tikkijaid ja käsitöömeistreid.
Raamatu uus trükk on kaasajastatud ja täiendatud ning valminud koostöös Eesti Rahva Muuseumi, Eesti Vabaõhumuuseumi ja Viljandi Muuseumiga. Raamatus on säilinud autori uurimus ja väga põhjalik lähenemine eesti rahvuslikule tikandile. Fotod esemetest on uuesti pildistatud või pärit Eesti muuseumite andmebaasist.
Elle Vunder (1939) on üks põhjalikumaid eesti rahvakunsti tundjaid ja taasiseseivunud Eesti esimene etnoloogiaprofessor. “Eesti rahvapärane taimornamet tikandis” ilmus esmakordselt 1992. aastal autori doktoritöö põhjal. Elle Vunder on töötanud Eesti Rahva Muuseumis, olnud Eesti Vabaõhumuuseumi teadusdirektor ja Eesti etnoloogiateaduse arendaja, andnud välja raamatuid ja kirjutanud artikleid.