Raamat esitleb haarava visiooni sellest, kuidas inimkond võib avakosmosesse rajada elujõulise tsivilisatsiooni. Autor tutvustab uusi arenguid robootika, nano- ja biotehnoloogia valdkonnas, mis võimaldavad meil muuta Marss elukõlbulikuks ning rajada sinna ja kaugematessegi paikadesse linnu. Ta näitab, kuidas nanolaevad, laserpurjed ja tuumasünteesiraketid võivad teha võimalikuks reisimise tähtedeni. Ussiurked, hüperruum ja multiversum võivad meil lubada rännata kogu universumis. Ja viimaks võib inimkond saavutada surematuse, kas või lahkudes maisest kehast ning laserportides enda teadvuse ilmaruumi kaugeimatesse soppidesse.
*
Tuntud füüsik ja futurist Michio Kaku vaatleb, kuidas inimkond on jõudnud siia, kus me praegu oleme, ning arutleb, mis on meie tulevikuvõimalused ja teekonnad. Mida kaugemale tulevikku mõtleme, seda enam võib tunduda, et liigume teadusmaailmast ulme valdkonda, kuid Kaku hoiab arutelu siiski selles võtmes, mida arvame olevat võimaliku. Sobiv lugemismaterjal nii ajaloo, teaduse kui ulme huvilistele mõtlemaks, kuhu me jõudnud oleme ja kuhu kunagi inimkonnana liikuda tahaksime või võiksime.
– Mario Kadastik, Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudi füüsik
Michio Kaku on New Yorgi linnaülikooli teoreetilise füüsika professor, stringivälja teooria üks loojatest ja mitme laialt tunnustatud teadusraamatu autor. Ta on telekanali CBS hommikusaate „This Morning“ teaduskorrespondent, olnud paljude telesaadete juht ning juhib raadiosaateid „Science Fantastic“ ja „Exploration“. Eesti keeles on temalt ilmunud „Tulevikufüüsika“ (2013). 2021. aastal pälvis Michio Kaku Arthur C. Clarke’i fondi elutööpreemia.