New York Timesi bestseller.
Mis saab siis, kui asuda juhtima oma seniseid kolleege? Kuidas juhina mõistlikult tunnustust jagada? Aga karistust? Millal asuda mikrojuhtima ning millal tõsta sootuks käed? Kuidas jagada kriitikat ausalt, kuid taktitundeliselt? "Juhtimise strateegia ja taktika" on praktiline käsiraamat, mis aitab juhtidel teha seda, milleks nad on valitud - juhtida.
Kui oled juht, pole sul mingeid vabandusi, toonitab Jocko Willink, suure lahingukogemusega USA mereväe eriüksuse NAVY SEAL ohvitser, kes töötas välja suure osa SEAL üksuse juhtide koolitussüsteemist. "Sina pead otsused vastu võtma. Sina pead suhteid looma. Sina pead suhtlema nii, et kõik saaksid sinust aru. Pead kontrollima oma ego ja emotsioone. Pead suutma eemalduda. Pead suutma kinnistada uhkust oma meeskonna tegevustesse. Pead suutma neid välja õpetada. Pead olema tasakaalukas, taktitundeline, teadlik ja võtma vastutust." See nimekiri on lõputu, moodustades keeruka süsteemi, mida nimetame juhtimiseks.
"Kõik sõltub sinust, aga ei tiirle ümber sinu," just nõnda mõtestab Jocko lahti juhi rolli meeskonnas. Juhtimine on meeskonnamäng ning meeskond on alati palju tähtsam kui juht. "Sel hetkel, kui sead oma huvid meeskonna omadest ettepoole, oled juhina läbi kukkunud. Eksid rängalt, kui arvad, et tuled sellest puhtalt välja ja et meeskond ei märka sinu enesekeskseid manöövreid."
Erusõjaväelasena on Jocko asunud tsiviiljuhte õpetama samade põhimõtete järgi nagu kunagi mereväe eriüksuse juhte, sest lahinguvälja juhtimispõhimõtted pädevad igasugustes olukordades. Ta on absoluutselt veendunud, et kui kasutada raamatus kirjeldatud strateegiaid ja taktikaid meeskonna toetamiseks ja missiooni täitmiseks, on edu garanteeritud. "Kui meeskond on edukas, võidad ka sina, nii juhi kui inimesena. Kõige tähtsam on see, et sinu inimesed võidavad - see ongi tõeline juhtimine."