7. klassi bioloogiaõpik on vastab uuele ainekavale. Lisandunud on selgroogsete loomade evolutsiooni ja põlvnemise teema. Loodusteadusliku meetodi etapid leiavad käsitlemist loodusõpetuses, bioloogias tutvustame bioloogia haruteadusi, nendega seotud eluvaldkondi ja elukutseid. Erinevalt eelmisest õpikust, kus iga loomarühma tähtsust ja kaitse olulisust käsitleti iga loomarühma juures eraldi peatükkidena, on uues õpikus selgroogsete tähtsus, ohustatus ja kaitse koondatud ühistesse peatükkidesse.
Opik sisaldab rohkesti skeeme ja fotosid, osa olulist teavet on paigutatud illustratsioonidele. Põhitekstist on eraldatud huvitavaid fakte sisaldavad lisatekstid. Opitu kinnistamiseks on kordamisküsimuste ning ülesannete plokk. Ülesanded õpetavad võrdlema, andmeid analüüsima, järeldusi tegema, prognoosima jms. Opik aitab õpilasel omandada bioloogiateadmisi uurimusliku õppe kaudu. Selleks on õpikus mitmesuguseid tööjuhendeid ja praktilisi töid ning teadusliku meetodi rakendamist nõudvaid ülesandeid.
Opikut täiendab töövihik ja kontrolltööde kogumik.
Opiku digiversioon on Opiqu keskkonnas. Digiõpik võimaldab kasutada rohkem illustratsioone, videosid jmt. Seal on iga teema lõpus peatükk kordamisülesannetega. Opetaja ülesandekogus on kontrolltööde ülesanded.
Opiqu harjutusülesandeid täiendab Opiqu pabertöövihik, kus on käelist tegevust eeldavad ülesanded.