Raamatus kirjeldatakse lühidalt, mis on pindkandjad (koorik- ja rippkatused, telgid ja pneumaatilised konstruktsioonid), nende töö iseärasused, konstruktsiooni variandid, analüüsivõimalused, eelised ja puudused. Üks köitvamaid teemasid käsitleb Tallinna Lennuangaare. Samuti on tehtud lühiülevaade koorikute teooria arengust. Põhiline osa käsitleb Tallinna Tehnikaülikooli ehituskonstruktsioonide kateedri (hilisem ehitiste projekteerimise instituut) pindkandjate alaseid arendustöid ja nende rakendusi Eestis. Lisaks on rippkatuste osas esitatud ülevaatlik inglisekeelne artikkel, mis käsitleb kontinuaalse vabalt deformeeruva kontuuriga (Tartu laululava) süsteemi arvutusteooriat, aga samuti ka rippsilla arvutusküsimusi, selgitamaks selle teooria põhimõtteid ja nende süsteemide tööd.
Esitatud on ka puithüparite arvutusmeetod membraanteooria kohaselt, mis väga lihtsalt selgitab sellise kooriku põhiliste sisejõudude määramist.
Teiste ruumiliste katuse kandekonstruktsioonide, tornide ja sildade osa käsitleb ruumilisi puidust kaar- ja sõrestiksüsteemide, puittornide, tuuleturbiini hübriidtornide ja erinevate sildade küsimusi.
Raamat on rikkalikult illustreeritud fotode, skeemide ning joonistega. Trükis on mõeldud kasutamiseks lisamaterjalina ehitustehnika eriala üliõpilastele ja ehituskonstruktsioonidega tegelevatele ehitusinseneridele nii ajaloolises plaanis, kui ka pindkandjate ja mõnede teiste kandekonstruktsioonide osas teadmiste täiendamiseks.