Kui oled uudishimulik poiss või tüdruk, siis on see raamat just sulle! Paul on ka uudishimulik. Talle meeldib joonistada, lugeda ja eelkõige koos isaga garaazhis meisterdada ning uurida, kuidas asjad on tehtud. Paul tahab suurena inseneriks saada, nagu on tema isa.
Kas sa tead, kes insener on ja mida ta õieti teeb? Ehk ei oska sa seda sõna täpselt seletada, aga kuulnud oled kuulsatest inseneridest kindlasti, näiteks Archimedesest, Leonardo da Vincist, Thomas Alva Edisonist, Nikola Teslast, Gustave Eiffelist, Henry Fordist, Alfred Nobelist, Elon Muskist jpt. Aga isegi kui sa pole neist kuulnud, oled tuttav mõne nende loodud või arendatud masinaga.
Insener on inimene, kes arendab, leiutab, kavandab väga erinevaid masinaid ja seadmeid, ehitisi, materjale ning tehnoloogiaid, et meie elu oleks ohutum, mugavam ja õnnelikum. Ilma insenerideta poleks meil elektrit ega telefone, autosid, ronge ega raudteid, maju ega mööblit, lennukeid ega kodumasinaid, paljusid toiduaineid, ravimeid, puhast joogivett, spordivahendeid ning isegi mitte riideid, sest ka uute materjalide ja kangaste väljamõtlemine on inseneride töö.
Kui sa vaid tahad, oled nutikas, sul on kujutlusvõimet ja sa oskad välja mõelda uusi asju, võib sinustki saada insener. Sõltumata vanusest saad sellega pihta hakata kohe. Vaata enda ümber ja mõtle, mis on sinu kodus või ümbruskonnas sellist, mis on seotud inseneri tööga.
Raamat "Paul hakkab inseneriks" on hea algus selleks. Siit saad teada, mis sekeldustesse Paul satub, kui tahab teada, kuidas asjad on tehtud. Samuti näed, mida kõike on välja mõelnud Tallinna tehnikaülikooli teadlased ja üliõpilased, kes olid ka kunagi väikesed uudishimulikud poisid-tüdrukud. Kõigele lisaks leiad siit täpsed juhised, kuidas teha näiteks ise porgandiauto, tuulevurr, sild või koguni päikesekütteseade.
Kui sinu peres või peretuttavate seas on mõni insener, siis palu, et ta seletaks sulle, milles tema töö seisneb ja kuidas ta seda teeb.
Raamat "Paul hakkab inseneriks" on valminud koostöös TalTechi personaliga.