Õpikuna kasutatav põhjalik raamat Eesti kudumiskultuurist.
Sinu ees on selle raamatu teine trükk. Oleme selles täiendanud Eestist leitud arheoloogiliste kudumite ülevaadet esemetega, mis leiti Tallinnast hiliskeskaegse prügila väljakaevamisel mitmeid aastaid pärast selle raamatu esmatrüki ilmumist. Samuti lisasime mõned põnevad muuseumikogudes olevad esemed, mille olemasolust me toona teadlikud ei olnud. Ka on selles väljaandes täpsustatud koha- ja isikunimesid, mõnda mustriskeemi veidi parandatud ja kohendatud ning lisatud ka uusi mustriskeeme.
Läbi aastasadade on Eestimaal kudujad varraste ja lõnga abil loonud oma iluilma - kõigest nähtust ja silmiköitvast kombineerinud lihtsaid ja keerulisi kirju, kokku pannud värvimaagia, mis meid tänaseni puudutab. Kindad ja sukad, kampsunid ja mütsid polnud pelgalt ihusoojendajad, need kaitsesid ja kaunistasid, näitasid tegija hoolimist ja osavust.
Eesti kudumiskultuur väärib taasavastamist igat tahku pidi, nii värve sobitades, kirju valides kui vanu töövõtteid kasutades. Õpime kuduma Eesti moodi!
Lühiülevaade silmuskudumise ajaloost maailmas. Vanimad Eestist leitud kudumikatked. Ülevaade esemetest, mida eestlased on 18.-19. sajandil kudunud. Lõngad ja vardad ning Eesti kudumitel esinevad piirkondlikud värvieelistused. Põhjalikud joonistega varustatud õpetused Eestis kasutatud kudumistehnikate kohta. Palju mustreid ja koekirju vanadelt Eesti esemetelt.