Meie elu vallutanud ekraanid, suur õppekoormus, noorukitele omane öine eluviis ja koolipäevade varane algus - selle kõige tõttu on teismelised pidevas unevõlas ning kannatavad "sotsiaalse ajavahe" käes.
Kui sa saaksid oma teismelist kaitsta tarbetu ärevuse, depressiooni ja kroonilise stressi eest ning tekitada tema elus sügavamat õnne- ja heaolutunnet, siis sa ju teeksid seda, eks? Raamatus "Unetute põlvkond" lahkavad autorid üht suurimat ähvardavat ohtu teismeliste füüsilisele ja vaimsele tervisele - unevaegust. Võttes appi hiljutised teaduslikud uuringud annavad nad konkreetseid nõuandeid lapsevanematele, ent kutsuvad üles ka õpetajaid, koolijuhte, ülikoole, treenereid ja poliitikuid asuma kiirelt tegudele.
Sisutoimetaja Rene Randver on lisanud käsiraamatule Eesti olude konteksti.
Käesolev raamat aitab
suurendada teismeliste motivatsiooni hästi magada
muuta perede suhtumist nutitelefonidesse, sotsiaalmeediasse ja ekraaniaega
kasutada teadmisi teismeliste öisest eluviisist mõistlike uneharjumuste tekitamiseks
panna paika sammud koolide unesõbralikumaks muutmiseks ja süsteemsete muutuste elluviimiseks, mis võimaldaksid teismelistele vajalikul hulgal puhkust
"Unetute põlvkond" on ülioluline puuduv lüli jutuajamistes noorukite vaimse tervise üle. Terapeudi ja teismelise lapse emana olen ma selle raamatu iga lehekülje eest üdini tänulik!"
- Lori Gottlieb,
Raamatu "Võib-olla sa peaksid kellegagi rääkima" autor