Antoloogia "Minu isa luulud" koondab 17 eesti ulmejuttu aastatest 1953-1989. Autoriteks Friedebert Tuglas, Vladimir Beekman, Henn-Kaarel Hellat, Andres Ehin, Helju Rebane, Urmas Alas ja paljud teised.
Raamatu juttude tegevusajaks on minevik, olevik ja tulevik. Tegevuskohaks Eesti, lai maailm ja ka kosmos. Tuntud ja mitte nii tuntud autorid ning nende tõsised, suisa sünged või siis hoopiski lõbusad lood. On seiklusi ja põnevust, aga on ka satiirilisi ja mõtlikumaid tekste.
Antoloogia "Minu isa luulud" üks eesmärke on näidata, et ulmet on Eestis igal ajal kirjutatud. Lausa nii head, et need lood on loetavad ja väärivad taastrükki ka aastakümneid hiljem. Seetõttu sai ka üks valik neist lugudest kaante vahele pandud ja nõnda on need jutud tänasele lugejale kättesaadavad. Olgem ausad - vähe on neid, kel on aega ja tahtmist neid tekste vanadest ajakirjadest, ajalehtedest ja kogumikest üles otsida.
Kindlasti ei ole raamatu näol tegemist kõikehõlmava või lausa akadeemilise ülevaatega teatava ajaperioodi Eesti ulmest. Lihtsalt kronoloogiline ja ladusalt loetav valik eesti autorite ulmest.
Koostajate arvates on antoloogia "Minu isa luulud" sellisel kujul nagu ta on üks hädavajalik köide kaardistamaks teatavaid valgeid laike Eesti kirjandusmaastikul ja toomaks vanu, pisut unustatud, aga siiski häid jutte tänase lugeja lauale.