Viljandimaal on palju tublisid, andekaid ja tarku naisi, kes on olnud maakonnaga seotud lühemat või pikemat aega, kelle püüdlused on neid viinud kodust kaugemale või kelle elu on mõjutanud sõjad ja küüditamised. Sellest raamatust leiab lugeja 123 Viljandimaa naise loo. Nende hulgas on lauljaid, tantsijaid, teadlasi, kirjanikke, näitlejaid, kunstnikke, õpetajaid, riigitegelasi ja paljude teiste elualade esindajaid.
Mõned nimed: Eesti esimene professionaalne tantsija Ella Ilbak, laulja Anna Grünberg, Viljandi tuntuim naisfotograaf Hilja Riet, esimese Eesti lipu õmbleja Emilie Rosalie Beermann, astrofüüsik Ene Ergma, kirjanik Viivi Luik, akadeemik Anu Raud, teatrikunstnik Ingrid Agur, rahvatantsu viljeleja Leida Männigo, ooperilaulja Annely Peebo, lavastaja Kaarin Raid, ajalooõpetaja ja koduloolane Imbi-Sirje Torm, ETV saatejuht ja Telepoisi väljamõtleja Helgi Oidermaa, mulgi kultuuripärandi hoidja Alli Laande, vallajuht Ene Saar ja paljud teised. Igaüks neist on jätnud jälje Viljandimaa kultuurilukku.
Maakonna väljapaistvate naiste elulugusid kogusid mitme aasta vältel Viljandimaa naisseltsi liikmed. Seltsi eelkäijaks oli Wiljandi Eesti Naisselts, mis asutati 8. mail 1917. aastal. Naisselts on taasasutatud 1990. aastal.
Väidetavalt ei ole ühegi teise maakonna kohta sarnast teost trükis ilmunud.