Arstidena kuuleme oma patsientide ja ka meedia vahendusel palju meditsiiniga seonduvaid müüte. On olemas valearusaamu, mis ei mõjuta otseselt kellegi tervisekäitumist, mõned neist on isegi toredad ja lõbusad. Kahjuks ringleb ka selliseid tervisemüüte, mis võivad kellelegi potentsiaalselt ohtlikuks osutuda. Olemas on ka palju, võiks ehk isegi öelda et rahvapärimusena levivaid meditsiinilisi küsimusi, mille üle arutlemine inimesi köidab ja kõnetab. Kes meist poleks kuulnud väiteid, et kivi peal istudes saab põiepõletiku või et külmetushaiguse korral ei pea teise inimese nakatamise pärast muretsema? Sarnaseid väiteid ja müüte üritan raamatus kummutada või selgitada, samuti paljastada nende tekkimise tagamaad. Nagu selgub raamatus on mõnel väitel ka veidi teaduslikku tõepõhja all.
See raamat on inimestele, kes pole ise arstiteadust õppinud, aga kellel on huvi meditsiini vastu. See on inimestele, kes tahavad rohkem teada. See on inimestele, kes mõistavad, mis on teadus ja tõenduspõhisus. See on inimestele, kes soovivad seda kõike ka teistega jagada.
Dr Liis Puis lõpetas 2017. aastal Tartu Ülikooli arstiteaduse eriala ja astus seejärel reumatoloogia residentuuri, mille läbis Tartu Ülikooli Kliinikumis. 2022. aastal sai ta eriarsti kutse ja töötab pärast residentuuri lõpetamist reumatoloogina. Lisaks reumatoloogi tööle huvitub ta ka meditsiinist laiemalt, panustades krooniliste haigustega seotud projektidesse ja kliinilistesse uuringutesse ning kirjutades erialaartikleid meditsiiniajakirjadesse. Ta kuulub Eesti Nooremarstide Ühendusse ning Eesti Reumatoloogia Seltsi.