Draama, peresaladused ja nuhk omaenda köögis! Kuidas saab küll Jevgenist kangelane, kui tal pole isegi oma tuba? Ta ei ole sporditäht ega legendaarne balletitantsija. Ta ei ole ka ameeriklane, kellel on vabadus kanda üle mõistuse erksavärvilisi riideid ja närida Juicy Fruiti nätsu. Jevgenil on ainult pisike pliiatsijupp, vanaema laua alumine külg ja joonistused, mis võivad kõike muuta.
Eugene Yelchin (Jevgeni Jeltšin) jutustab lõbusate seikadega loo oma lapsepõlvest külma sõja aegsel Venemaal. Tulemuseks on jõuline portree poisist, kes püüab mõista oma kohta perekonnas ja esitab kogu oma nooruse küsimusi, millele ei saa vastust.
Eugene Yelchin on M. T. Andersoniga kahasse kirjutatud lasteraamatu „The Assassination of Brangwain Spurge“ (eesti k. „Atentaat Brangwain Spurge´ile“) kaasautor ja illustraator, 2018. aasta National Book Awardi finalist. Samuti on ta Newbery medaliga pärjatud raamatu „Stalini murtud nina“ („Breaking Stalin´s Nose“) autor ja illustraator. Eugene Yelchin elab oma perega Topangas, California osariigis USAs.
"Olnu võib elustuda erineval viisil. Ka taas nähtuna lapse silmade läbi, nii nagu me oleme seda kogenud Leelo Tungla „Seltsimees lapses“. Kuigi Eugene Yelchini lapsesilmad nägid detailides teistsugust ruumi, paiknesid kõik tolleaegsed nõukogude lapsed raudse eesriide taga. Nad elasid maailmas, kus kehtisid omad reeglid ning tavad. Tagantjärele paistavad need paljuski absurdsetena, kuid tol ajal moodustasid nad aegruumi, milles möödus tänaste täiskasvanute „õnnelik“ lapsepõlv."
— David Vseviov
„Eugene (Jevgeni) Yelchin meenutab haaravas, hullupööra naljakas ja traagilises mälestusteraamatus oma lapsepõlve külma sõja aegsel Venemaal. See on väga vahva lugu. Autori jutustamislaad ajas mind mitu korda laginal naerma ja tekitas eksiarvamuse, et sellest tuleb üks lõbus, võib-olla kõhedavõitu jutustus sellest, kuidas ta kunstnikuna edu saavutas ja lõpuks USA-sse kolis. Aga ei tulnud. Selle asemel hakkas mul valus. Ma polnud viimasteks peatükkideks valmis, olin jõudnud tegelastesse kiinduda, nii nagu kiindutakse palju pikemas romaanis. Soovitan kõigil lugeda; selles perekonnas on jõudu, mis mõjub tänapäeva hullumeelses maailmas väga innustavalt.“
—MSL Book Review
„Need imeliselt illustreeritud memuaarid lubavad meil piiluda mitte ainult raudse eesriide taha, vaid ka Vene balletilava sameteesriide varju ja koduse laudlina alla – kõik need ühtaegu peidavad ja näitavad kohta, kus väikesest poisist kasvab omamoodi kunstnik.“
—Angie Smits, Southern Territory Associates
„See on lõbus ja satiiriline pilt Nõukogude sotsialistlikust ühiskonnast, mille alt aimub sügavam tõde. Noored lugejad saavad väga hea ettekujutuse sellest, kuidas asi tegelikult oli.“
—Rosi Hollinbeck Blog