Tema impeeriumis ei loojunud päike mitte kunagi.
Saksa-Rooma keisri Karl V (1500–1558), Hispaania, Saksamaa, Madalmaade ja suure osa Itaalia ning Kesk- ja Lõuna-Ameerika valitseja elu ja tegevus on sajandeid ajaloolasi intrigeerinud ja neile mõtteainet pakkunud. Kuid hoolimata säilinud dokumentide rohkusest on elulookirjutajate ülesannet alati raskendanud keisri eraklik loomus, pidev ringireisimine oma valduste vahel ning maailma esimese transatlantilise impeeriumi valitsemise äärmine komplitseeritus.
Maailma juhtivaid teadlasi varauusaegse Euroopa ajaloo alal Geoffrey Parker on läbi töötanud tohutul hulgal hollandi-, prantsus-, saksa-, itaalia-, ladina- ja hispaaniakeelseid allikaid ning uurinud põhjalikult muidki visuaalseid ja materiaalseid tõendeid. Ta käsitleb neid otsuseid, mille abil valitseti seda ulatuslikku impeeriumi, analüüsib Karli saavutusi nii isiklike kui ka struktuuriliste asjaolude kontekstis ja vaatleb lähemalt valitseja elu intiimsemaid üksikasju, leidmaks võtit tema iseloomu ja tegutsemismotiivide juurde.
Geoffrey Parker (s 1943) on kaasaja tuntumaid ja tunnustatumaid ajaloolasi. Lõpetanud Cambridge’i ülikooli ja töötanud õppejõuna Illinoisi, St Andrewsi ja Yale’i ülikoolis, õpetab ta praegu ajalugu Ohio ülikoolis. Tema peamised uurimisteemad on Lääne-Euroopa ja eriti Hispaania ajalugu ning varauusaegsed sõjad. Geoffrey Parkeri sulest on ilmunud arvukalt teaduslikke uurimusi ja ajalooalaseid teoseid, muu hulgas „The Dutch Revolt“ (1977), „Europe in Crisis, 1598–1648“ (1979, 2001), „Western Geopolitical Thought in the Twentieth Century“ (1985), „The Spanish Armada“ (1988), „The Military Revolution: Military Innovation and the Rise of the West, 1500–1800“ (1988, 1996), „Empire, War and Faith in Early Modern Europe“ (2002), „Global Crisis: War, Climate Change and Catastrophe in the Seventeenth Century“ (2013), „Imprudent King: A New Life of Philip II“ (2014).