Laps ärkab hommikul liiga vara? On keset ööd üleval? Ärkab öösiti ebanormaalselt palju kordi? Päeval ei maga või magab vähe? Lapse magama panek võtab aega liiga kaua?
See raamat aitab sul saada kontrolli alla 5-aastase lapse ja enda une üle. Teaduspõhiselt. Nututa. Last austades. Enda instinkte kuulates. Muutes enda elustiili.
Kolme lapse ema, noorim neljakuune:
„Tohutult vaimustav ja absoluutselt teemakohane, väga põnev. See, et kõik saab alguse mikrobioomist – geniaalne!
Ma kordan – seda infot olen ma terve elu otsinud!”
1,5-aastase lapse ema:
„Ma lihtsalt olen väga tänulik selle info eest! Mul on kahju, et ma seda kõike enne lapse sündi ei teadnud, palju unetuid öid oleks olnud olemata! Nüüd julgen ka järgmise lapse peale mõelda. Suur aitäh!”
SAAD SELLEST RAAMATUST UNIKAALSED TEADMISED:
Milline on kaka-ja pissihäda mõju unele.
Kuidas soolestiku bakterid mõjutavad ajus toimuvat.
Kuidas mõjutavad vitamiinid ja mineraalid und.
Milline on (imetava ema) toitumise mõju beebi unele.
Mida tähendab beebi ebaküps seedesüsteem.
Mida peaks hea une jaoks sööma ja mida vältima.
Kuidas mõjutab hommikuse ärkamise kellaaeg unevajadust ja päevakava.
Kuidas väsimus koguneb erinevatel kellaaegadel erinevalt.
Kuidas mõjutab lähedusvajadus und.
Milline on erinevatel aastaaegadel valguse ja pimeduse hulga mõju unerütmile.
Ja palju-palju muud!
Panin silmad kinni ja mõtlesin. Uni pole õpitav. Uni on elu baasvajadus. Emad on loodud beebile vastama. Beebid on loodud laskma emal magada. Mõtlesin sellele, mida oleksin teinud ja emana normaalseks pidanud 10 000 aastat tagasi. Miks mulle vaistlikult tundub, et ebanormaalset võetakse tõe pähe? Miks läänemaailma beebidel on kõhugaasid? Miks nad nii palju nutavad? Miks nad öösiti nii palju ärkavad? Miks esineb siin nii palju imikute äkksurmasid? Miks läänemaailma naistel on nii palju probleeme imetamisega?
Vastus on see, et probleemiks oleme me ise. Oleme tehnoloogiaajastul unustanud, et inimesed on imetajad, primaadid, kes on miljoneid aastaid elanud ühtmoodi tingimustes ning nüüd on kõik väga kiiresti muutunud. Beebid on arengult ebaküpsed, kiviaja beebid, kes ei mõista meie kultuurilisi ootusi ega kohandu meie elustiili ja keskkonnaga, nagu neilt ootame. Beebid pole katki. Konflikt ei ole selles, et peab valima, kelle vajadused on tähtsamad – kas ema või beebi omad – ja kes kannatab. Vastuolu esineb hoopis selle vahel, kus on kujunenud meie geenid ja millised on meie instinktid ning millises kultuuriruumis elame täna. Me ise oma elustiili ja ootustega oleme vastutavad lapse halva une eest. On aeg tegudeks!